• EN
  • DE
  • FR
  • ES
  • JP
Friday, 19 March 2010
Tee Times are in local time which is C.E.T.

TIME 1st TEE

7.45 José ROMERO (Sp)
7.45 Ruben GONZALEZ (Sp)
7.45 José GARCIA (Sp)
7.55 Angel Luis SAURA (Sp)
7.55 Luis CLAVERIE (Sp)
7.55 Sean CORTE-REAL (Port)
8.05 Juan Angel ROSILLO (Sp)
8.05 David VALLS (Sp)
8.05 Nick LUDWELL (Eng)
8.15 Ivo GINER (Sp)
8.15 Didier DE VOOGHT (Bel)
8.15 Pehr MAGNEBRANT (Swe)
8.25 Benoit TEILLERIA (Fr)
8.25 Ricardo JIMENEZ (Sp)
8.25 Manuel BLANCO (Sp)
8.35 Peter HEDBLOM (Swe)
8.35 Victor FERNANDEZ (Sp)
8.35 Erik ANDERSSON (Swe)
8.45 Greig HUTCHEON (Scot)
8.45 Richard BLAND (Eng)
8.45 Sebastian DE MIGUEL (Sp)
8.55 Juan NUTT (Ven)
8.55 Simon D. HURLEY (Eng)
8.55 Grant HAMERTON (Eng)
9.05 Ignacio FELIU (Sp)
9.05 Johan RYSTRÖM (Swe)
9.05 Angel MATALLANA (Sp)
9.15 Jose ROZADILLA (Sp)
9.15 Iain PYMAN (Eng)
9.15 Simon HURD (Eng)
9.25 Manuel RAMOS (Sp)
9.25 Maarten LAFEBER (Hol)
9.25 Stephan WITTKOP (Ger)
9.35 Lucas PARSONS (Aus)
9.35 Pello IGUARAN (Sp)
9.35 Bradley DREDGE (Wal)
9.45 Victor CASADO (Sp)
9.45 Javier SAN FELIX (Sp)
9.45 Gabriel SOTA (Sp)

TIME 10th TEE

7.50 Gustavo ROJAS (Arg)
7.50 Juan SANCHEZ (Sp)
7.50 Daniel GALLARDO (Sp)
8.00 Nick O'HERN (Aus)
8.00 Knud STOREGAARD (Den)
8.00 Per JACOBSON (Swe)
8.10 Yago BEAMONTE (Sp)
8.10 Francisco Borja SOPRANIS (Sp)
8.10 Tony EDLUND (Swe)
8.20 Carl WATTS (Eng)
8.20 Sebastien DELAGRANGE (Fr)
8.20 Mark BOOTH (Eng)
8.30 Martin ERLANDSSON (Swe)
8.30 Lionel ALEXANDRE (Fr)
8.30 Gonzalo RUIZ DE LA TORR (Sp)
8.40 Euan LITTLE (Scot)
8.40 Mårten OLANDER (Swe)
8.40 David LYNN (Eng)
8.50 Frédéric CUPILLARD (Fr)
8.50 Fernando ROCA (Sp)
8.50 John WADE (Aus)
9.00 Robert COLES (Eng)
9.00 Brian NELSON (USA)
9.00 Keith JONES (Wal)
9.10 Marc PENDARIES (Fr)
9.10 Kevin CARISSIMI (USA)
9.10 Raimo SJÖBERG (Swe)
9.20 Jose QUEVEDO (Sp)
9.20 Daniel WESTERMARK (Swe)
9.20 Klas ERIKSSON (Swe)
9.30 Kaweh Alexander CHIRBAND (Ger)
9.30 Simon WAKEFIELD (Eng)
9.30 Fredrik HENGE (Swe)
9.40 Phil GOLDING (Eng)
9.40 Rudi SAILER (Aut)
9.40 Eduardo FERNANDEZ (Sp)
9.50 Felix CORTES (Alg)
9.50 Marco BERNARDINI (It)
9.50 Pablo NOVO (Sp)

TIME 1st TEE

12.30 Pat WINSTON (Eng)
12.30 Jorgen AKER (Swe)
12.30 Emilio RODRIGUEZ (Sp)
12.40 Iñigo MORAL (Sp)
12.40 Pauli HUGHES (Fin)
12.40 Miguel REQUENA (Sp)
12.50 Ola ELIASSON (Swe)
12.50 Daniel SANCHEZ (Sp)
12.50 Erol SIMSEK (Ger)
13.00 Chris VAN DER VELDE (Hol)
13.00 Steve ALKER (NZ)
13.00 Matthew BLACKEY (Eng)
13.10 Thomas NIELSEN (Nor)
13.10 Andrew SANDYWELL (Eng)
13.10 Gabriel CAÑIZARES (Sp)
13.20 Leif WESTERBERG (Swe)
13.20 Carlos BEAUTELL (Sp)
13.20 José Manuel CARRILES (Sp)
13.30 Nicolas VANHOOTEGEM (Bel)
13.30 Stephen SCAHILL (NZ)
13.30 Carlos LARRAIN (Ven)
13.40 Eric GIRAUD (Fr)
13.40 Scott WATSON (Eng)
13.40 Mikael LUNDBERG (Swe)
13.50 Mark LITTON (Wal)
13.50 Andrew BONHOMME (Aus)
13.50 Patxi AMATRIAIN (Sp)
14.00 Eric CARLBERG (Swe)
14.00 Francis HOWLEY (Ire)
14.00 Carl SUNESON (Sp)
14.10 José Antonio JIMÉNEZ (Sp)
14.10 Sergio MONTES (Sp)
14.10 Rafael BENITEZ (Sp)
14.20 Raul MONTFORT (AM) (Sp)
14.20 Luis NAVARRO (Sp)
14.20 Miguel CARRASCO (Sp)
14.30 Manuel MORENO (Sp)
14.30 Antonio GOMEZ PASTRANA (Sp)
14.30 Andrew BARNETT (Wal)

TIME 10th TEE

12.25 Nils RORBAEK (Den)
12.25 Wha Suek CHANG KIM (AM) (C.Tai)
12.25 Carlos ROBLES (Sp)
12.35 Andrew CLAPP (Eng)
12.35 Nigel PRESTON (Eng)
12.35 Lewis CHITENGWA (Zim)
12.45 Tomas AGUADO (Sp)
12.45 José BUENDIA (Sp)
12.45 Adam MEDNICK (Swe)
12.55 David PARK (Wal)
12.55 Jose Manuel LARA (Sp)
12.55 James HEALEY (Eng)
13.05 José CABO (Sp)
13.05 Antonio GARRIDO (Sp)
13.05 Jeremy ROBINSON (Eng)
13.15 David R JONES (Eng)
13.15 Ian POULTER (Eng)
13.15 Javier REVIRIEGO (Sp)
13.25 Heinz Peter THÜL (Ger)
13.25 José Antonio SOTA (Sp)
13.25 Fredrik LARSSON (Swe)
13.35 Paul NILBRINK (Swe)
13.35 Kalle VAINOLA (Fin)
13.35 Warren BLADON (Eng)
13.45 Morten BACKHAUSEN (Den)
13.45 Bernardo SOLANES (Sp)
13.45 Carlos QUEVEDO (Sp)
13.55 Alvaro SALTO (Sp)
13.55 Markus BRIER (Aut)
13.55 David PASTOR (Eng)
14.05 Anssi KANKKONEN (Fin)
14.05 Andrew BUTTERFIELD (Eng)
14.05 Carlos BALMASEDA (Sp)
14.15 Tomas Jesus MUÑOZ (Sp)
14.15 Joaquin MILLAN (Sp)
14.15 Gordon SHERRY (Scot)
14.25 Christoph BAUSEK (Aut)
14.25 Raphael EYRAUD (Fr)
14.25 Dominique NOUAILHAC (Fr)

Get Adobe Flash player

Tournament Leaderboard

PosPlayer NameNatHolePar
1SUNESON, CarlESP18-8
2MORENO, ManuelESP18-6
3MUÑOZ, Tomas JesusESP18-5
T4DE VOOGHT, DidierBEL18-4
T4ERLANDSSON, MartinSWE18-4
T4LUDWELL, NickENG18-4
R2D Fantasy

Media Centre

Official Partner

Official Suppliers

This website is © The PGA European Tour 1997 - 2013. PGA European Tour, Wentworth Drive, Virginia Water, Surrey, GU25 4LX. Registered in England No. 1867610.
All rights reserved. No reproduction, distribution or transmission of any information, part or parts of this website by any means whatsoever is permitted without the prior written permission of the PGA European Tour.