Friday, 19 March 2010
Tee-Times are in local time which is B.S.T.

TIME 1st TEE

7.30 Frédéric CUPILLARD (Fr)
7.30 David R JONES (Eng)
7.30 Kalle VAINOLA (Fin)
7.40 Stephen SCAHILL (NZ)
7.40 Francis HOWLEY (Ire)
7.40 Carlos RODILES (Sp)
7.50 Martyn THOMPSON (Eng)
7.50 Antoine LEBOUC (Fr)
7.50 Euan LITTLE (Scot)
8.00 Craig EVANS (Wal)
8.00 Alvaro SALTO (Sp)
8.00 Andrew MARSHALL (Scot)
8.10 Raimo SJÖBERG (Swe)
8.10 Didier DE VOOGHT (Bel)
8.10 Shaun WEBSTER (Eng)
8.20 Steven RICHARDSON (Eng)
8.20 Philip GOLDING (Eng)
8.20 Freddy VALENTI (Eng)
8.30 Alastair FORSYTH (Scot)
8.30 Raymond BURNS (N.Ire)
8.30 Markus BRIER (Aut)
8.40 Stuart MCGREGOR (Scot)
8.40 Paul DWYER (Eng)
8.40 Bjorn PETTERSSON (Swe)
8.50 Leif WESTERBERG (Swe)
8.50 Peter LAWRIE (Ire)
8.50 Daniel WESTERMARK (Swe)
9.00 Craig HISLOP (Eng)
9.00 Grant HAMERTON (Eng)
9.00 David A RUSSELL (Eng)
9.10 Gianluca PIETROBONO (It)
9.10 Mark PILKINGTON (Wal)
9.10 Jim CARVILL (N.Ire)
9.20 Robert ROCK (Eng)
9.20 Per JACOBSON (Swe)
9.20 Johan SKOLD (Swe)
9.30 Mark SHEPPARD (Eng)
9.30 Jorgen AKER (Swe)
9.30 Robert WRAGG (Eng)

TIME 10th TEE

7.30 Robert MCGUIRK (Eng)
7.30 Mike MILLER (Scot)
7.30 Elliot BOULT (NZ)
7.40 Andrew BARNETT (Wal)
7.40 Fredrik HENGE (Swe)
7.40 Carlos LARRAIN (Ven)
7.50 Martin ERLANDSSON (Swe)
7.50 Simon HURD (Eng)
7.50 Simon PAGE (Eng)
8.00 Juan NUTT (Ven)
8.00 Benoit TEILLERIA (Fr)
8.00 Anssi KANKKONEN (Fin)
8.10 Grant DODD (Aus)
8.10 Stuart LITTLE (Eng)
8.10 Paul NILBRINK (Swe)
8.20 Michele REALE (It)
8.20 Carl SUNESON (Sp)
8.20 Andrew CLAPP (Eng)
8.30 Carl WATTS (Eng)
8.30 Justin ROSE (Eng)
8.30 Ian POULTER (Eng)
8.40 Ben MALLINSON (Eng)
8.40 Neil TURLEY (Eng)
8.40 Matthew BLACKEY (Eng)
8.50 Robert COLES (Eng)
8.50 Gordon SHERRY (Scot)
8.50 Ross DEE (Eng)
9.00 Tony EDLUND (Swe)
9.00 Ian HARRISON (Eng)
9.00 Mikael PILTZ (Fin)
9.10 Philip ARCHER (Eng)
9.10 Stephen PULLAN (Eng)
9.10 Andrew SANDYWELL (Eng)
9.20 Russell HURD (Eng)
9.20 Brian NELSON (USA)
9.20 Rudi SAILER (Aut)
9.30 Nigel PARKINSON (Eng)
9.30 Pehr MAGNEBRANT (Swe)
9.30 Paul STREETER (Eng)

TIME 1st TEE

12.20 David RAY (Eng)
12.20 Simon WAKEFIELD (Eng)
12.20 Christophe POTTIER (Fr)
12.30 Andrew BONHOMME (Aus)
12.30 Sean CORTE-REAL (Port)
12.30 John METCALFE (Eng)
12.40 Knud STOREGAARD (Den)
12.40 Mark BOOTH (Eng)
12.40 Neil CHEETHAM (Eng)
12.50 Iain BALL (Eng)
12.50 David DOWNIE (Scot)
12.50 Marc PENDARIES (Fr)
13.00 Marcus WHEELHOUSE (NZ)
13.00 James COOK (Eng)
13.00 Stephen DODD (Wal)
13.10 David DRYSDALE (Scot)
13.10 Steve ALKER (NZ)
13.10 Gustavo ROJAS (Arg)
13.20 Timothy SPENCE (Eng)
13.20 Thomas NORRET (Den)
13.20 Simon D. HURLEY (Eng)
13.30 Maarten LAFEBER (Hol)
13.30 Kevin CARISSIMI (USA)
13.30 Lee S JAMES (Eng)
13.40 Magnus PERSSON (Swe)
13.40 Luis CLAVERIE (Sp)
13.40 José Manuel CARRILES (Sp)
13.50 Nigel PRESTON (Eng)
13.50 Mark FOSTER (Eng)
13.50 Nick LUDWELL (Eng)
14.00 Brett TAYLOR (Eng)
14.00 Neil CONNOLLY (Eng)
14.00 Marco BERNARDINI (It)
14.10 Scott DRUMMOND (Scot)
14.10 Michael CRAIG (Aus)
14.10 David FISHER (Eng)
14.20 Iain FERRIE (Eng)
14.20 Greig HUTCHEON (Scot)
14.20 Leon STANFORD (Eng)

TIME 10th TEE

12.20 David LYNN (Eng)
12.20 James HEPWORTH (Eng)
12.20 Jon ROBSON (Eng)
12.30 Heinz Peter THÜL (Ger)
12.30 Pauli HUGHES (Fin)
12.30 Dominique NOUAILHAC (Fr)
12.40 Neil RODERICK (Wal)
12.40 Gary CLARK (Eng)
12.40 Sam WALKER (Eng)
12.50 Mark LITTON (Wal)
12.50 Nils RORBAEK (Den)
12.50 Denny LUCAS (Eng)
13.00 Scott DOWNTON (Eng)
13.00 Michael WELCH (Eng)
13.00 John WADE (Aus)
13.10 Scott WATSON (Eng)
13.10 Garry HOUSTON (Wal)
13.10 Matthew MCGUIRE (Eng)
13.20 Iain PYMAN (Eng)
13.20 Bradley DREDGE (Wal)
13.20 Jose Manuel LARA (Sp)
13.30 Paul CURRY (Eng)
13.30 Simon MCCARTHY (Eng)
13.30 Lucas PARSONS (Aus)
13.40 Gordon J BRAND (Eng)
13.40 Liam BOND (Eng)
13.40 Andrew BUTTERFIELD (Eng)
13.50 Michael WATSON (Eng)
13.50 Richard BLAND (Eng)
13.50 Morten BACKHAUSEN (Den)
14.00 James LEE (Wal)
14.00 Simon WILKINSON (Wal)
14.00 Fredrik LARSSON (Swe)
14.10 Ivo GINER (Sp)
14.10 Matthew ELLIS (Wal)
14.10 Francesco GUERMANI (It)
14.20 Victor CASADO (Sp)
14.20 Gianluca BARUFFALDI (It)
14.20 José Antonio SOTA (Sp)

Get Adobe Flash player

Tournament Leaderboard

PosPlayer NameNatHolePar
1SUNESON, CarlESP18-16
T2LAFEBER, MaartenNED18-8
T2DREDGE, BradleyWAL18-8
T2TEILLERIA, BenoitFRA18-8
T5JAMES, Lee SENG18-7
T5ROERBAEK-PETERSEN, NilsDEN18-7
R2D Fantasy

Media Centre

Official Partner

Official Suppliers

This website is © The PGA European Tour 1997 - 2014. PGA European Tour, Wentworth Drive, Virginia Water, Surrey, GU25 4LX. Registered in England No. 1867610.
All rights reserved. No reproduction, distribution or transmission of any information, part or parts of this website by any means whatsoever is permitted without the prior written permission of the PGA European Tour.